دستگاه برش لیزر CO2 رومیزی

دستگاه برش لیزر CO2 رومیزی

تفاوت لیزر های دیودی با لیزر CO2

دستگاه برش لیزر CO2، بر خلاف لیزر دیودی، نه فقط برای حکاکی بلکه  برای برش مواد نیز کارایی دارد. در حالی که لیزر های دیودی به یک دیود با قدرت نور کمتر از ۱۰ وات متکی است، اما لیزر CO2 قادر به رسیدن به توان چند صد وات است که امکان برش چندین ماده را ممکن می کند.

برای انجام این کار، کاتر جریان الکتریکی را از طریق یک لوله شیشه ای حاوی مخلوطی از گازها می فرستد که باعث انتشار فوتون یا به عبارت دیگر نور می شود. در یک سر لوله، یک آینه بازتابنده و در انتهای دیگر، یک آینه تا حدی منعکس کننده وجود دارد که تنها زمانی که نور لیزر به اندازه کافی قوی باشد، اجازه خروج از آن را می دهد. پرتوی که از لیزر بیرون می آید سپس توسط سیستمی از آینه ها به سمت سر برش هدایت می شود.

می دانیم که در بازار فروش دستگاه های برش لیزری گسترده است، اما سه نوع دستگاه وجود دارد: هوشمند، نیمه صنعتی و صنعتی. در اینجا نگاهی دقیق تر به برخی از دستگاه های برش لیزر رومیزی موجود در بازار جهانی می پردازیم و هر کدام را مورد بررسی قرار می دهیم.

برش لیزر CO2 روی متریال

دستگاه برش لیزری هوشمند CO2

نام دیگر این دستگاه هاماشین‌های هوشمند بصری، Plug&Play می باشد و اغلب موارد امنیتی اضافی مختلفی را در خود دارند. مخاطبین هدف این ماشین‌ها عمدتاً مربیان، طراحان مستقل یا شرکت‌های کوچک و متوسط هستند. این ماشین‌ها معمولاً مدیریت هوشمند مواد و قابلیت‌های مختلف را با دوربین روی برد ارائه می‌دهند.

دستگاه برش لیزر CO2 میک بلاک

Laserbox Pro یک دستگاه برش لیزری است که توسط سازنده چینی Makeblock ارائه شده است. Makeblock به خاطر کیت ها و سایر محصولات آموزشی خود که مخاطبان جوان را هدف قرار می دهد شناخته شده است.  Laserbox Pro کاملاً به عنوان یک محصول ایمن با استفاده آسان حتی برای یک کودک مناسب است، به لطف اجرای دوربینی که به کاربران اجازه می دهد بدون رفتن به رایانه، برش و حکاکی کنند (شما فقط لازم است با یک قلم نمدی روی مواد سازگار بکشید تا دوربین آن را تشخیص دهد و آن را برش یا حک کند).

بنابراین می توان با زدن یک دکمه روی دستگاه برش را شروع کرد. این دستگاه شامل یک نرم افزار اختصاصی است که برای دسترسی به بازخورد دوربین و شناسایی مواد مورد استفاده به دستگاه متصل است (به شرطی که از مواد فروخته شده توسط Makeblock استفاده کنید). برای اطمینان از محیطی سالم هنگام استفاده از برش لیزری، Laserbox Pro دارای یک سیستم فیلتر هوای خارجی است.

 

میک بلاک

دستگاه برش لیزر CO2 گلوفورج

Glowforge شناخته شده ترین برش لیزری هوشمند است. با جمع آوری تقریباً ۲۸ میلیون دلار تنها در ۳۰ روز، این برند آمریکایی به سرعت در سال ۲۰۱۵ نامی برای خود دست و پا کرد و به نقطه مرجعی برای ماشین های هوشمند و کوچک تبدیل شد.

سازنده آن اکنون ۳ نوع  دستگاه  (Basic، Plus و Pro) ارائه می دهد که امکان سرعت های مختلف، قدرت لیزر، خنک کننده و دریچه دسترسی مواد را فراهم می کند. با استفاده از مواد Proofgrade فروخته شده توسط سازنده، نمایه برش به طور خودکار پیکربندی می شود تا تجربه کاربر را ساده کند.

ماشین‌های Glowforge از نرم‌افزار مبتنی بر وب استفاده می‌کنند که از هر دستگاه متصل به اینترنت قابل دسترسی است و با بسیاری از انواع فایل‌ها مانند JPG، PNG، SVG، PDF سازگار است. برش های لیزری Glowforge دارای یک سیستم استخراج هوای داخلی هستند که اجازه می دهد هوا به خارج هدایت شود.

برش لیزر CO2 گلوفورج

دستگاه برش لیزر CO2 رومیزی Full Spectrum Muse

سازنده آمریکایی Full Spectrum Lasers طیف Muse را ارائه می دهد که خود به دو دسته تقسیم می شود: CO2 رومیزی و Fiber Open Galvo. این دو دسته از منابع لیزر متفاوتی استفاده می کنند و روی مواد مشابهی کار نمی کنند.

Muse Desktop CO2 در سه مدل Core، ۳D و Titan موجود است. هر سه دستگاه مبتنی بر لیزر CO2 با توان بین ۴۰ تا ۴۵ وات و دارای صفحه نمایش لمسی برای کنترل دستگاه هستند. به استثنای Core، برش‌های لیزری CO2 رومیزی muse دارای یک دوربین سه بعدی برای آماده‌سازی آسان‌تر کار از طریق نرم‌افزار اختصاصی متصل و برش ساده‌تر با فوکوس خودکار هستند. مدل های سه بعدی و تیتان همچنین دارای خنک کننده فعال لوله لیزر CO2 برای افزایش عمر آن و یک میز برش قابل جابجایی هستند.

Titan همچنین دارای یک سیستم استخراج هوا برای پاک کردن دود ایجاد شده توسط برش یا حکاکی است. Full Spectrum Lasers پروژه ها، نکات، آموزش ها و منابع مختلفی را برای آموزش در خط ماشین های Muse به اشتراک می گذارد. همچنین سازندگان این دستگاه گواهینامه هایی را برای تأیید توانایی های اپراتور ارائه می دهد.

برش لیزر CO2 موس

دستگاه برش لیزر CO2 رومیزی فلاکس بیمو

Flux Beamo که به عنوان کوچکترین دستگاه برش لیزر CO2 شناخته می شود، دارای برخی ویژگی های پیشرفته است. فلاکس بیمو شامل یک دوربین و یک صفحه نمایش لمسی است که به شما امکان می دهد حکاکی یا برش خود را از عکس گرفته شده در تلفن هوشمند خود طراحی کنید.

برای برش و حکاکی پیشرفته تر، Beamo نیاز به استفاده از نرم افزار اختصاصی خود برای آماده سازی برش دارد، اما با پسوندهای مختلف فایل مانند JPG، PNG، SVG یا DXF سازگار است که امکان استفاده از نرم افزارهای CAD ، Illustrator، Affinity، فتوشاپ، کورل دراو، اتوکد، سالیدورکس، و غیره را می دهد. Beamo علاوه بر نرم افزار و برنامه کاربردی خود دارای یک صفحه نمایش لمسی برای کنترل دستگاه است.

برش لیزر CO2 فلاکس بیمو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
تماس با واحد فروش